Система керування і захисту електродвигунів градирень.


Система керування та захисту електродвигунів

вентиляторних градирень (далі по тексту система керування)

 

Опис

Система керування розробляється, або індивідуально під кожного Замовника (в цьому випадку проектуються схеми управління в складі загального проекту автоматизації технологічних процесів), або пропонується типова схема.

Схеми автоматизації складаються на основі досвіду проектування, наладки та експлуатації вентиляторних установок градирень на заводах металургійної, хімічної (в тому числі нафтохімічної промисловості), енергетичної (ТЕС, ТЕЦ) галузей, на заводах переробної, харчової (цукрові заводи, маслосирзаводи, сокові заводи, олійноекстракційні заводи, спиртзаводи і т.п.), а також поширюються на інші галузі промисловості.

Автоматизація процесів управління обігових циклів будується в функції контролю за швидкістю повітря, що проходить через зрошувач градирні та температури охолодженої води (на виході з градирні), а також тиску на вході в градирню, вібрації вентустановок, температури обмоток та підшипників двигунів, а також інших величин, що характеризують технологічний процес.

 

Призначення

Система керування необхідна для підвищення оперативності та якості процесу управління охолодженням технологічної води за допомогою градирень.

Система керування забезпечує плавну зміну швидкості обертання робочих коліс вентиляторних установок градирень в залежності від температури охолодженої води. Виміряні значення температури охолодженої води та нагрітої води виводяться на інформаційну панель.

Система керування відображає основні параметри: задану швидкість, струм двигуна, вихідну частоту, потужність, момент, стан дискретних входів-виходів, загальний час роботи та ін.

Система керування контролює напругу живлення електродвигунів, захищає від перевантажень по струму, від перекосу або зникнення живлення в мережі, від перегріву обмоток і підшипників електродвигунів, від перевищення вібрації вентиляторних установок.


Характеристика об'єктів автоматизації

Основним об'єктом в проектуванні системі керування та захисту є загальнопромисловий асинхронний електродвигун, який приводить в рух робоче колесо вентиляторної установки градирні. З метою підвищення ефективності градирень –  електродвигуни управляються за допомогою перетворювачів частоти типу Schneider Electric, ABB, Siemens, Danfoss, Emerson, Mitsubishi Electric. Використовуються також датчики температури, вібрації, іноді застосовуються датчики тиску, витрати, рівня. Кожен електродвигун може працювати через свій перетворювач частоти, який буде керувати швидкістю його обертання і відслідковувати аварійні ситуації. Можливі режими мультидвигуна і мультиконфігурації, використовуючи один перетворювач частоти на два і більше електродвигуна. Також можливе використання в системах керування пристроїв плавного пуску.

 Для забезпечення безперебійної роботи градирні, в разі виходу з ладу перетворювача частоти, або під час планового обслуговування ПЧ передбачена резервна лінія By-Pass.

При використанні сенсорних панелей оператора HMI Schneider Electric, Kinco, контролерів типу Modicon Schneider Electric, логічних модулей Logo Siemens і т.п., передбачається візуалізація з автоматичним керуванням електроприводами механізмів технологічного обладнання і дотриманням заданих функціональних залежностей (одночасності, певній послідовності, заданої частоти обертання і т.п.).

Залежно від довжини ліній живлення надаються рекомендації по встановленню додаткових дроселів на вході в ПЧ та електродвигун.

Більш детально на сторінці - СТРУКТУРА І ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ


Система керування та захисту електродвигунів градирні
може працювати без участі людини, повністю в автоматичному режимі.

Для економії електроенергії, споживаної електродвигуном, градирню можна оснастити локальною системою автоматичного керування (АСК), яка забезпечує надійність роботи, виключаючи людський фактор.

Система автоматичного керування забезпечує:
• дистанційне керування роботою вентиляторів градирень
• безпечне перемикання режимів вентиляторів
• плавний пуск електродвигунів
• зміна частоти обертання робочих коліс
• забезпечення комплексного захисту електродвигунів вентиляторів
• контроль працездатності силового електрообладнання
• візуальний контроль за параметрами функціонування обладнання
• запуск режимів антиобледеніння і просушки електродвигунів

   Система керування і захисту електродвигунів градирень розроблена таким чином, що дозволяє брати участь в загальній системі автоматизації підприємства.
   Як правило, система автоматики сучасного промислового підприємства складається з декількох рівнів, кожен з яких дозволяє управляти підпорядкованим.
   На нижньому рівні знаходяться локальні кнопкові пости з кнопками пуску - зупинка вентилятора. Рівнем вище - система керування градирнею. Такий комплекс дозволяє транслювати сигнали з інформацією про власний стан на верхні рівні і отримувати «зверху» вказівки на зміну будь-яких параметрів роботи обладнання. Таким чином, оператор всього технологічного циклу, перебуваючи у віддаленому центрі управління, може бачити стан градирні та регулювати параметри кожного вентилятора.
   Центральною частиною АСК ТП підприємства є контролер, який приймає і обробляє сигнали від датчиків стану обладнання і команди оператора системи.
   На підставі сигналів, за попередньо заданою програмою, контролер керує підключеними до нього перетворювачами частоти. Перетворювачі частоти прискорюють або уповільнюють двигуни вентиляторів. Так регулюється витрата повітря в градирні. Параметри обладнання і сигнали датчиків контролер передає на верхній рівень, і те ж саме відображає на підключених операторських панелях і екранах.

Задати питання спеціалісту
заводу градирень Бротеп


G Analytics
сайт створено компанією